Ücretsiz Prof. Dr. Ahmet KALA kitapları

Ücretsiz Prof. Dr. Ahmet KALA kitapları

İSTANBUL ŞEHİR KÜLTÜR VE MEDENİYET NEDİR MERAK EDEN ÖĞRENCİLER VE OSMANLICA ÖĞRENMEK İÇİN PRATİK OKUMA YAPMAK İSTEYENLER İÇİN SINIRLI SAYIDA ÜCRETSİZ PROF.DR.AHMET KALA kitabı ücretsiz ADRESİNİZE TESLİM EDİLİYOR.

ÖĞRENCİLERİME ÖNEMLİ DUYURU: BU KİTABIMI  ÖNCELİKLE İSTANBUL İLE İLGİLİ ÖĞRENCİLERİMİN FAYDALANMASI AMACIYLA HİÇBİR TİCARİ KÂR AMACI GÜTMEDEN PAYLAŞMAK İSTEDİM. BASKISINI ÜSTLENİP ADRESLERE GÖNDERECEK OLAN DA SENİN BANKAN’DIR. MADDİ YÜKÜ OLAN BÖYLE BİR İŞİ TEK BAŞINA YAPABİLMEM TAKDİR EDERSİNİZ Kİ ZORDUR. DESTEKLEYEN SENİN BANKAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM. BAZI MAKSATLI YAYINLARIN ÖĞRENCİLERE DESTEK AMAÇLI BU FAALİYETİ ÇARPITMALARINI TEESSÜFLE ÖĞRENMİŞ BULUNUYORUM. BU KONUDA KAPIMA İLAN ASARAK DUYURU YAPMADIM. DUYURULARI BURADAN YAPIYORUM. YİNE DE DEDİKODULARA MAHAL VERMEMEK İÇİN BENİM ÖĞRENCİM OLANLAR BU FORMU LÜTFEN ARTIK DOLDURMASINLAR. DAHA ÖNCE DOLDURMUŞ OLAN ÖĞRENCİLERİMİN TALEPLERİNİ DE MAALESEF İPTAL ETMEK ZORUNDA KALMIŞ BULUNUYORUM. AYNI ZAMANDA DERS KONULARINA UYGUN ARAŞTIRMA FAALİYETLERİ YAPARAK EK PERFORMANS NOTU ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİME DE EK NOT VEREMEYECEĞİM. BU ÖĞRENCİLERİM NOTLAR İLAN EDİLDİKTEN SONRA ŞAYET YİNE DE TALEP EDERLERSE ODAMA GELEREK KENDİ İMKANIMLA SINIRLI OLARAK KİTAPLARINI ALABİLİRLER. TÜM ÖĞRENCİLERİME BAŞARILAR DİLİYORUM. Prof.Dr.Ahmet KALA.                                                                                                                                                                                                                                      1912 yılında İstanbul Şehremaneti (Belediyesi) İstanbul’un yüzyıllar boyunca inşa edilen  tüm değerli varlıklarını elinizdeki bu kitapta toplayıp yayınlamaya başladı. İstanbul’daki  Camiller-mescitler, medreseler-mektepler, tekkeler-zaviyeler, kapalı çarşılar, hanlar, meydanlar, türbeler, mahalleler, müzeler, kiliseler, sinagoglar, İstanbul’un havası, suyu, gezilecek ve alışveriş yapılacak yerleri gibi daha birçok bilgi, adresleriyle ve ölçülebilir özellikleriyle bu eserde yer alıyor.
MedreselerOrijinal matbu Osmanlıcasıyla birlikte günümüz yazısına çevrilmiş halde bu eser aynı zamanda ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ve Osmanlıca öğrenmek isteyenler için zevkle okuyacakları pratik yapma imkanı sunuyor. Ve bu önemli eser ilk kez yayınlanıyor. Bu kitap özellikle üniversitelerde şehirle ilgili ders alan öğrencilerimizin ve ayrıca Osmanlıca öğrenirken pratik okuma yapmak isteyen ortaokuldan üniversiteye tüm seviyelerdeki öğrencilerimizin  ve İslâm medeniyetini öğrenmek isteyen herkesin faydalanması için hazırlandı.  İlişkili formu doldurarak sınırlı sayıda ücretsiz bu kitaba adresinize teslim ulaşabilirsiniz. Hayırlı olsun.   Prof.Dr.Ahmet Kala.
22 comments
kalaomer
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

22 Comments

 • Elif Başak YALÇIN
  19 Aralık 2015, 07:06

  Comment *

  REPLY
 • Ayse gedik yiğit
  19 Aralık 2015, 11:07

  Comment *

  REPLY
 • Fatma yusra yargici
  19 Aralık 2015, 12:45

  Comment *

  REPLY
 • Maidenur Dindi
  20 Aralık 2015, 20:46

  Çamlık Mh.ikbal cd.sevin sk.Hürkent sitesi. No.1. A blok Daire 15/3 Ümraniye-ISTANBUL

  REPLY
 • Ece Ergin
  24 Aralık 2015, 12:24

  Ece Ergin

  REPLY

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos